Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść

 
 
 
420 m
Góra Żeleźniak (420 m n.p.m.)
2
434m
Góra Sołtysia (434 m n.p.m.)
21
441 m
Góra Staniszówka (441 m n.p.m.)
4
449 m
Zamkowa Góra (449 m n.p.m.)
1
484m
Góra Witosza (484 m n.p.m.)
43
 
 
 
 
  ID: 5364404

Wzgórza Łomnickie 
Wzgórza Łomnickie - małe pasmo górskie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, stanowiące mikroregion Kotliny Jeleniogórskiej.
Wzgórza położone są w centralnej części Kotliny Jeleniogórskiej pomiędzy Obniżeniem Jeleniej Góry na północy, a Karkonoszami na południu oraz między Obniżeniem Sobieszowskim na zachodzie i Obniżeniem Mysłakowickim na wschodzie, w dorzeczu Bobru i jego lewych dopływów. Pasmo ciągnie się od miejscowości Sosnówka, do doliny rzeki Bóbr w centrum Jeleniej Góry. ...
Wzgórza Łomnickie - małe pasmo górskie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, stanowiące mikroregion Kotliny Jeleniogórskiej.
Wzgórza położone są w centralnej części Kotliny Jeleniogórskiej pomiędzy Obniżeniem Jeleniej Góry na północy, a Karkonoszami na południu oraz między Obniżeniem Sobieszowskim na zachodzie i Obniżeniem Mysłakowickim na wschodzie, w dorzeczu Bobru i jego lewych dopływów. Pasmo ciągnie się od miejscowości Sosnówka, do doliny rzeki Bóbr w centrum Jeleniej Góry. Od wschodu dolina Łomnicy oddziela wzgórza od Karpnickich Wzgórz. Po stronie zachodniej umowną granicę, oddzielającą je od macierzystej kotliny stanowi dolina Podgórnej i Kamiennej.
Pokaż więcej Pokaż mniej
 

  • Data: 1857
    komentarze: 0
    Skała ofiarna ,,Ser i Chleb". Ilustracja z publikacji: Das Vaterlandsbuch. ...
  • Data: 2018-09-29
    komentarze: 0
    Widok z drogi krajowej nr 3 (E65), przy parkingu przed Piechowicami, ...